Nový Zéland – Ještě více na jih jižního ostrova

image

Následující den balíme a razíme na nejjižnější místo jižního ostrova – Slope point.

  Tak dále už je jen Antarktida – co by kamenem dohodil a zbytek doplaval – odhadem nějakých 3 tisíce km.

Slope point

Slope point

Papatowai

Papatowai

  Zůstáváme pár kilometrů dále v kempu kde je k dispozici WiFi, bohužel hosté jsou analfabeti či bezohlední blázni co používají hloupý operační systém, který stahuje stovky MB aktualizací a my ostatní nemáme šanci pořádně ani na brouzdání webu.

  Tomáš se ukázal jako pravý milovník zvířeny, když v noci zase svítil na possuma a ten asi jako pomstu provětral jeho chleba. No a aby to nebylo málo, tak později v Dunedinu na Toma zase zaůtočil racek, ale pohotový Kuba včas varoval, takže se racek svou “bombičkou” netrefil. Proč tedy “milovník”? Protože tolik veselých příhod se zvířaty zažívám jen s ním 😉

Nahryzaný chléb

Nahryzaný chléb

Dunedin

Dunedin

  Přejíždíme přes Dunedin a míříme pomalu k jezeru Tekapo a hoře Cook. V Hampdenu ještě stavíme kouknout na kulovité kameny na pláži. Počasí nám moc nepřeje – stany stavíme v dešti – moc nám to ale nevadí.

Nugget point

Nugget point

Nugget point

Nugget point

Hampden

Hampden

 Počasí je stále nepříznivé a tak jedeme obhlédnout jen okolí jezera Pukaki. Jezer je kolem několik a všechny jsou obrovské – Tekapo jsme ještě neviděli, protože nám docházel benzín  a chybělo nám asi 40km – snad zítra.

Pukaki

Pukaki

 Díky všem čtenářům za shovívavost, hlášení chyb atp, protože se na zápisky moc nesoustředím a taky fotky neprochází speciální úpravou – jen to co umí upravit telefon či tablet – no a výsledek musí posoudit čtenář sám. Dnes je první den, kdy je na sepisování trochu času. Ale popravdě – nejsem spisovatel a jsem na dovolenéééé 🙂

PS: sedíme v odpočinkové místnosti v kempu a slyšíme asi possuma škrábat v podhledu. Ano, Tom sedí s námi..