Nový Zéland – Centrální část jižního ostrova

 Otematata – malé městečko či spíše vesnice kousek od jezer Pukaki a Tekapo.

Jezero Benmore

Jezero Benmore

 Jsme v kempu, který má svá nejlepší léta už za sebou, ale na přespání ve stanu a horkou sprchu je to plně dostačující místo. Opět tu máme další den, vstáváme, hygiena, snídaně, balení stanů a odjezd směr ledovcové jezero Tekapo. Jediný kemp široko a hlavně daleko od většího města. Jedeme se projet kolem a děláme pár fotek.

Lake Tekapo

Lake Tekapo

Lake Tekapo

Lake Tekapo

 Během pozdního večera se chystáme na focení polární záře. Ve finále nemáme štěstí, Kuba s Tomášem nevěří předpovědi a tak po 1h ráno balíme a jedeme spát do kempu. Vstáváme skoro v poledne a razíme k hoře Cook.

My Cook

Mt Cook

  Všude v podhůří pěkně fouká a je chladno, pořídit fotku je na některých místech pěkně náročné. Na nebi se celý den honí mraky.

Ledovcové jezero Kea point

Ledovcové jezero Kea point

  Kromě hor, ledu, mraků vidíme také zaparkované BMW i8 u hotelu pod horou Cook – nenapadlo by mě, že ho takto z blízka uvidím právě tady (viděli jsme jedno v Praze ještě před odletem).

Tasmánské jezero

Tasmánské jezero

 Tasmánský ledovec rapidně ubývá – pro porovnání přikládám obrázek informační tabulky před celým Tasmánským ledovcem.

Tasmánský ledovec

Tasmánský ledovec

  Tak, návrat k jezeru Tekapo, ráno přesun do Christchurch. Kemp poblíž letiště – Tomáš zůstává ještě 5 týdnů, ale my s Kubou letíme zítra odpoledne (místního času) domů. Byl to pěkný výlet – zažili jsme pár příhod o kterých jsem se nezmínil, ale ty si necháme na osobní vyprávění.

 Tomáš – lovec possumů (jeho oku neunikl ani mrtvý – natož živý). Tom se ukázal i jako zdatný navigátor a jeho “je to asi 10 kilometrů” se stalo legendárními nejen na mapách silničních, ale i těch turistických…

Tom

Tom

 Kuba – velkou většinu těch ~4 tis kilometrů odřídil právě on. Zde bych rád podotknul, že Kuba je statečný a také velmi pozorný – velice dobře si všímal, jak by mohla vypadat jeho budoucí partnerka, či jeho vysněný vůz.

Kuba

Kuba

 Pavel – je WiFi dostupná a v ceně? Zapisovatel s občasným postřehem, ale trochu špatným spalováním způsobeným instatními blafy a tuňákem z konzervy – kluci fakt sorrrryy 😉

Pavel

Pavel